Mūsdienās būvniecība virzās pretī ilgtspējībai un ir paredzams, ka šī ievirze tikai pieņemsies spēkā. Projektētāji demonstrē lielākas rūpes par vidi, izstrādājot modernās struktūras. Klientiem domājot arvien zaļāk, uz nekustamo īpašumu attīstītājiem tiek izdarīts pieaugošs spiediens atrast ilgtspējīgus risinājumus, pielietojot mazāk mākslīgo materiālu. Būvnieki, kas seko līdzi šīm tendencēm, pieliek lielas rūpes, lai pielāgotos apkārtējās vides īpatnībām, maksimāli izmantojot tās priekšrocības un pēc iespējas mazāk tai traucētu. Ir paredzams, ka nākotnes projekti apvienos mehāniskās, strukturālās un elektriskās tehnoloģijas, lai radītu pēc iespējas ekoloģijai draudzīgākus namus. 21. gadsimta ideālais nams neradīs nekādus atkritumus, kurus nebūtu iespējams pārstrādāt. Šādi risinājumi būs īpaši efektīvi, jo tie ierobežos gan enerģijas patēriņu, gan dzīvošanas izmaksas. Jau šodien ir pieejami risinājumi, kas ļauj pietuvoties šādam ideālam:

• Ēku logi, kas nodrošina maksimālu dienas gaismu un palīdz regulēt gaisa temperatūru telpā.

• Lietus ūdens noteku sistēmas, kas uzkarsē ūdeni ar saules enerģiju, ļaujot to lietot uzturā.

• Efektīgas dabīgās ventilācijas sistēmas, kas veicina pietiekošu gaisa apmaiņu pat augstceltnēs, netērējot elektroenerģiju.

• Vertikāli daudzlīmeņu jumta dārzi, kas piedāvā ergonomisku zaļo zonu pat pašā lielpilsētas sirdī.

• Ar moderniem saules enerģijas paneļiem noklātas augstceltnes, kas pašas saražo sev nepieciešamo elektroenerģiju. Mūsdienās tiek projektētas celtnes ar maksimālu virsmas laukumu, lai palielinātu uz tās uzstādāmo saules enerģijas paneļu skaitu.

• Ēkas ar otro ādu, vai termisku apvalku, kas rada gaisa spraugas izolācijas kārtu, palīdzot ar ventilāciju vasarā un samazinot apsildīšanas izmaksas ziemā.

• Debesskrāpji ar vēja turbīnām uz jumtiem.

• Ēkas ar pašām saviem kanalizācijas atkritumu pārstrādes iekārtām.

Patiešām fantastisks un iedvesmojošs 21. gadsimta būvniecības aspekts ir tas, ka arhitektūra kļūst arvien videi draudzīgāka un dzīvošanai lētāka, vienlaikus saglabājot askētisku skaistumu. Pasaules modernākajās un bagātākajās pilsētās, plašās moderno celtniecības materiālu klāsts jau šodien ļauj radīt vizuāli iespaidīgas celtnes, kurās tiek pielietoti šie risinājumi. Ir gaidāms, ka šo tendenču ietekme palielināsies arī pārējā pasaulē, tādēļ nekustamo īpašumu attīstītājiem ir būtiski tām sekot līdzi.