Cilvēkus jau no seniem laikiem ir urdījusi vēlme izzināt nākotni, mēģinot to paredzēt. Ne velti ar to nodarbojušās raganas, magi, gaišreģi, ekstrasensi un daudzi citi. Izrādās, ka ikviens no mums arī mūsdienās var pārbaudīt savas gaišreģa spējas, spēlējot sporta totalizatoru. Tie mūsdienās pieejami gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs, un gūst arvien lielāku popularitāti. Kāds uzskata to par veidu, kā nopelnīt, citi savukārt domā, ka tā ir izklaide.

Sporta likmes – tas nav garlaicīgs un monotons darbs, kas tiek veikts tikai ar mērķi nopelnīt. Šajā industrijā ļoti bieži sastopami dažādi interesanti notikumi. Dažreiz bukmeikeri piedāvā spēlētājiem lieliskas likmes, kas nemaz nav saistītas ar sportu. Un labākais ir tas, ka šāda veida totalizators rada lielākos izaicinājumus. Ielūkosimies dažos interesantākajos stāstos par likmēm.

  • Viena no valstīm, kas pasaulē pazīstama ar likmju biznesu, ir Lielbritānija. Pirmie bukmeikeri šeit parādījās jau 19. gadsimtā, un mūsdienās šī biznesa gada apgrozījums ir sasniedzis jau 14 miljardus mārciņu. Anglija var lepoties ar lielāko saņemto punktu skaitu likmēs. Vairums britu izvēles spēlēt totalizatorus Ziemassvētku laikā. Un pats interesantākais ir tas, ka šīs likmes saistītas nevis ar sportu, kādu pasākumu vai politiku, bet gan laika apstākļiem, proti, cilvēki mēģina paredzēt, kāds būs laiks pirmajā ziemas brīvdienu dienā.
  • Viena no lielākajām summām vēsturē likmēs tika laimēta 1994. gadā, un tie bija 2,9 Anglijas mārciņas. Pārrēķinot šo summu šībrīža valūtā, vērtība pieaugtu vairākas reizes.
  • Pirms ieiešanas trešajā gadu tūkstotī, bukmeikeri sāka veidot likmes par to, kad pienāks pasaules gals. Diskusiju par to bija ļoti daudz, tādēļ arī bija liels skaits entuziastu, kas bija gatavi ieguldīt naudu, spēlējot totalizatorā. Britu bukmeikeri izvēlējās likmi uz tūkstošgades Ziemassvētkiem jeb 2000. gada Ziemassvētkiem, nosaucot to par pēdējo cilvēces dienu, ar varbūtību 1 no 10 miljoniem.
  • Kad pasaulslavenā futbolista Deivida Bekhema ģimenē piedzima dēls, bukmeikeru reakciju nebija ilga jāgaida. Totalizatori sāka piedāvāt iespēju likt likmes uz to, ka viņa dēls ies tēva pēdās un spēlēs Anglijas komandā. Bekhema dēlam ir jau 17 gadu, taču viņš līdz šim nav izvēlējies saistīt savu dzīvi ar futbolu, kā arī to it nemaz nespēlē. Tas nozīmē, ka visi spēlētāji, kuri totalizatorā lika uz atbildi, ka dēls ies tēva pēdās, zaudēja ieguldīto naudu.