2019.gads mūs lutina ar dažādām sacensībām un notikumiem. Faniem būs iespēja piedalīties un vērot vairākus čempionātus un sacensības. Protams, ka visiem ir liela interese par gada lielajiem notikumiem, kas ir UEFA čempionu līga un Pasaules čempionāts hokejā.

Latvijas fani noteikti jau gatavojas un plāno labākos veidus, kā sagaidīt Latvijas hokeja izlases cīņas maijā. Uzreiz pēc hokeja čempionāta jūnijā sāksies finālspēles UEFA čempionu līgā. Arī citu sporta veidu kategorijās gaidāmas spraigas sacensības: Pasaules čempionāts biatlonā, Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā un, protams, FIBA Pasaules kauss. Aprīlī tepat Latvijā notiks arī Latvijas čempionāts šahā.

Pasaules futbola sacensību pašā augšgalā atrodas UEFA Pasaules čempionu līga. Starptautiskās sacensības pulcē nacionālos čempionus no lielākajām Eiropas valstīm. Futbola grandiozā turnīra sākumi meklējami 20.gadsimta piecdesmito gadu vidū, kad tas notika pirmo reizi. Sākotnēji savā starpā cīnījās 16 valstu komandas no Francijas, Portugāles, Itālijas, Rietumvācijas, Sāras, Spānijas, Austrijas, Ungārijas, Skotijas, Šveices, Dienvidslāvijas, Nīderlandes, Beļģijas, Dānijas, Polijas un Zviedrijas. Valsts, kuras komanda atbildīga par garāko uzvaru virkni turnīra vēsturē, ir Spānija, tās komanda Real Madrid 1960.gadā turnīrā uzvarēja piekto gadu. Šajā leģendārajā UEFA čempionu līga spēlē tika iesists arī rekordvārtu skaits – veseli 7. Līdz ar iecienītajiem sporta notikumiem, savu popularitāti aizvien biežāk gūst totalizatori Latvijā.

Šī gada 1.jūnijā noslēgsies 64.UEFA čempionu līga. Spēle risināsies Madridē, Spānijā. Komanda, kas saņems šī gada čempionu titulu, automātiski saņems vietu UEFA Superkausā, lai cīnītos ar 2020.gada čempioniem. UEFA čempionu līgas 2019 kvalifikācijas spēles risinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, savukārt fināla spēles – 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.

Pasaules hokeja čempionāta saknes rodamas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados, kad Šveicē,Cīrihē bāzētā Starptautiskā hokeja federācija organizēja pirmās sacensības olimpisko spēļu ietvaros. Federācijā ir 76 dalībnieki, Latvija tajā ir kopš 1931.gada. Lai arī hokeja federācija ir čempiona organizatori, tai nav īpaši liela teikšana hokeja lielvalstu – ASV un Kanādas – NHL federācijas priekšā. Čempiona vēsturē redzam periodus, kuros izteikti dominē viena vai cita valsts, īpaši tās ir bijušas Kanāda un Padomju savienība. Ļoti ilgu laiku, līdz pat 1992.gadam, čempionātā komandas tika iedalītās ļoti vienkāršoti – labākās komandas piederēja grupā A, bet pārējās grupā B. Mūsdienās čempionātā ir ne tikai A un B grupas, bet arī divas divīzijas. Ja čempionātā piedalās vairāk kā 40 komandas, veidojas arī trešā divīzija.

Vesela sporta tūrisma industrija uzplaukst kopā ar pavasara ziediem tieši maijā. Kāpēc? Protams, tāpēc, kā maijā Slovākijā notiek Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietu šogad izraudzītas divas skaistas pilsētas Slovākijā. A grupa savas spēles vadīs Košicē, Steel Arena hallē, kurā ietilpst 8378 vietu. Tikmēr B grupas spēles notiks Bratislavā, Ondreja Nepelas ledus hallē, kurā ietilpst 10055 līdzjutēju. Latvijas izlase spēlēs B grupā, un savā grupā cīnīsies ar septiņu valstu izlasēm. Daudziem interesanti šķiet tas, ka šogad A grupā pēc veselu 27 gadu pauzes atgriezīsies Lielbritānijas izlase. Ja fano par Latvijas izlasi un vēlies sekot līdzi tās gaitām, tad piefiksē šos datumus:  11.maijs, 12.maijs, 14.maijs, 16.maijs, 18.maijs, 20.maijs, 21.maijs. Šie ir datumi, kad mūsu izlases vīri kāps uz ledus. Veiksmi mūsu spēlētājiem Pasaules čempionātā hokejā 2019!