Ja runa ir par spēļu kārtīm, tad nevienam nebūs problēmu iedomāties standarta kāršu kavu ar 52 kārtīm, kas slēpj dažādas vēstures liecības, noslēpumus un, protams, arī mītus un teikas par to, kā kāršu kava radusies un kāda ir tās simboliskā nozīme.

Vispopulārākais uzskats ir tāds, ka kāršu kava simbolizē 52 gada nedēļas, 4 gadalaikus, nedēļas katrā gadalaikā un dažādus vēsturiski svarīgus personāžus, kuri tiek personificēti ar konkrētām kārtīm, kuru apzīmējumos varam redzēt J, Q un K. Šķēpi arī tiek lauzti par to, kad tad īsti kāršu kava ir radusies un kur tā tika izgudrota. Vēsturnieki ir vienojušies, ka tā ir Senā Ķīna, taču laika posmi atšķiras pat par vairākiem gadsimtiem. Bet skaidrs ir viens – viduslaiku Eiropa, precīzāk Francija, ir pirmsākums tai kāršu kavai, kādu to izmantojam mūsdienās.

 

Kāršu vēsture.

Sākotnējās kāršu kavas neietvēra sevī maģisko kārti Džokeru. Tas ir Amerikāņu izgudrojums, kas ātri vien pārņēma visu pasauli un tagad jebkura kāršu kava, pat pirkta kādā mazā kioskā tālākajā nostūrī, ietvers sevī Džokera kārtis. Maldīgi ir uzskatīt, ka Džokera radītāji iedvesmojās no Taro kāršu kārts, kuras simbols ir Muļķis. Džokers kāršu kavā ir ieradies no Eiropas, 19. gadsimtā, speciāli par godu kādai spēlei, kas bija ārkārtīgi populāra pirms slavas saulītē sāka gozēties dažādi Pokera paveidi.

 

Karalis.

Vai esat kādreiz tuvāk izpētījuši ercena karali? Vēsturiski tas ir iemantojis visai dramatisku iesauku – pašnāvnieku karalis. Kādēļ? Jo tas vienmēr tiek attēlots kā ļoti skumjš un depresīvs, turklāt ar pašrocīgi galvā iedurtu zobenu. Patiesībā, viss noslēpums slēpjas nevis tajā, ka Kārlis Lielais, kuram par godu tapusi šī kārts, būtu bijis pašnāvnieks, bet gan tādēļ, ka pie vainas ir neveiksmīgs kārts dizains. Pirmsākumos, Karaļa roka bija nedaudz leņķī, lai varētu saprast to, ka roka ir pacelta gaisā taču, gadu simtu un desmitu gaitā, tā ir saliekusies arvien vairāk un rezultātā rada ilūziju par to, ka zobens būtu izdurts cauri galvai.

 

Kā jau var noprast, kāršu vēsture ir ļoti sena un ir tikai loģiski, ka ap to virmo dažādas teikas, varoņstāsti, mīti un leģendas. Kārtis tika radītas izklaidei un tam tās kalpo arī vēl šodien un kalpos vēl ilgi, jo ne tikai tiek radītas arvien jaunas kāršu spēles un jau esošo spēļu variācijas, bet arī jauni, elpu aizraujoši kāršu triki un ilūzijas, vienmēr tiek sagaidīti ar lielu entuziasmu un sajūsmu.

https://www.optibet.lv/lv/piedavajumi/kazino/?p=737