Žanam le Rondam D’Alembertam (Jean-le-Rond D’Alembert), kurš dzīvojis 18. gadsimta pirmajā pusē, bērnība nebija viegla. Viņš bija slavena franču oficiera ārlaulības bērns, taču viņa māte viņu pameta un īpaši par mazo Žanu neviens nerūpējās.

Lai gan viņa īstais tēvs audžuvecākiem deva naudu dēla uzturēšanai, Žans uzauga lielā nabadzībā. Neskatoties uz to, viņš pacentās iegūt labu izglītību, un drīz vien pilnībā bija aizrāvies ar matemātiku un Īzaka Ņūtona idejām.

Viens no D’Alemberta pētījuma laukiem bija arī likmju sistēma ruletes spēlē un, neskatoties uz to, ka D’Alemberta izveidotā sistēma ir trīs gadsimtus veca, tā vēl joprojām ir viena no drošākajām sistēmām, ko izmantot ruletē.

D’Alemberta ruletes sistēma ir ļoti vienkārša, un pēc pamatprincipa tā līdzinās slavenajai Martingeila sistēmai, taču šī nav tik agresīva, rezultātā piedāvājot vienu no drošākajām un vieglākajām ruletes stratēģijām, kas negarantē lielus laimestus, bet palīdz neaiziet no ruletes galda mīnusos.

Sistēma darbojas uz likmēm, kuru iespējas realizēties ir apmēram 50%, piemēram, sarkans vai melns, pāra skaitlis vai nepāra, 1-18 vai 19-36. Sākuma likmei ir jābūt mazākai nekā 1% no jūsu “ruletes fonda”. Likmju likšanas princips ir vienkāršs – pakāpeniski palielināt likmes summu, ja zaudējat, un pakāpeniski samazināt likmes summu, ja laimējat. Gudrība slēpjas tajā, ka visu darāt prātīgi, likmes izmaiņas notiek lēnām un salīdzinoši minimāli. Rezultāts ir tāds, ka pat spēlē, kur jūsu uzvaras un zaudes ir vienādā biežumā, jūs tik un tā beigās esat dubultojis savu sākuma likmi.

D’Alemberta sistēmas plusi:

  • sistēmu ir ļoti viegli apgūt. Nav nepieciešams neko pierakstīt vai diži rēķināt – jums tikai jāpatur prātā sākuma likme.
  • Šī ir pati drošākā ruletes sistēma no tām, kas ir, un kas patiešām lielākoties strādā.

D’Alemberta sistēmas mīnusi:

  • Tā kā šī ir zema riska stratēģija, tad uz lieliem laimestiem nav ko cerēt.
  • Sistēma balstās pieņēmumā, ka opcijas, kam ir 50% iespējamība piepildīties, to arī izdarīs, taču, ja tas nenotiek, tad pat ar šo prātīgo stratēģiju jūs varat iedzīvoties lielos mīnusos.