Ieguldot nekustamo īpašumu attīstībā, nedrīkst atstāt novārtā zemes gabala ainavas arhitektūru. Prasmīga ainavas modelēšana ir līdzeklis, kā panākt, lai viss īpašums vienotos kopīgā ansamblī. Ieguldījumi ainavā nav tik lieli kā ēku būvniecībā un restaurācijā, tomēr tā spēlē tikpat svarīgu lomu mājīguma sajūtas radīšanā. Līdzīgi kā tehnoloģiju un dizaina jaunumi atstāj savu ietekmi uz arhitektūru un telpu, arī ainavu arhitektūrā ir savas tendences. Tās nepārzinot, nekustamo īpašumu attīstītājs riskē zaudēt arvien prasīgākos klientus, kuri dos priekšroku moderniem un svaigiem projektiem.

Runājot par tehnoloģijām, ir gaidāms, ka, tuvākajā nākotnē, lielākos viļņus sacels 3D printeru turpmāka attīstība. Jau šobrīd šī tehnoloģija ir spējīga izstrādāt stipri personalizētus dekora elementus daudz lētāk, nekā tos pasūtot pie amatniekiem. Pagaidām 3D printeri, kas spēj radīt lielas skulptūras, ir grūti pieejami, tādēļ to pielietojums ainavu arhitektūrā ir visai ierobežots. Tomēr šis ir viens no tehnoloģiju laukiem, kas ir īpašumu attīstītāju uzmanību vērts, lai jau tuvā nākotnē būtu starp pirmajiem, kas saviem klientiem piedāvātu ērtus, lētus un modernus risinājumus.

Nekustamo īpašumu attīstības moto ir pirkt lēti, bet pārdot dārgi. Lētākie zemes gabali lielās pilsētās ir to sliktākajos rajonos. Viens no lielākajiem faktoriem, kas atbaida turīgos klientus ievākties šajās pilsētu daļās, ir sakārtotas vides trūkums. Tādēļ, ieguldot milzīgus līdzekļus moderna daudzdzīvokļu projekta īstenošanā, ir jāapsver iespējas attīstīt gaumīgu zaļo zonu tā tuvumā. Turklāt šāds ieguldījumus padarīs pievilcīgāku visu tuvāko apkaimi.

Viena no 21. gadsimta nekustamo īpašumu tirgus tendencēm ir vides, resursu un vietas taupība. Labs risinājums, kas piedāvā piepildīt visus šos nosacījumus, ir vertikālo un jumtu dārzu ierīkošana. Vertikālie dārzi ir vairākos vertikālos līmeņos ierīkoti apstādījumi, kas ļauj iegūt maksimālu plašuma sajūtu, izmantojot minimālu telpas platību. Jumta dārzi ir šobrīd pasaulē ļoti pieprasīta smalkāko projektu sastāvdaļa. Plašāka zaļā zona ierobežotā telpā arī uzlabos gaisa kvalitāti. Apgūstot šos risinājumus, nekustamā īpašuma attīstītājs spēs piedāvāt klientam miera oāzi pilsētas džungļu sirdī, kur atgūt spēkus pēc saspringtas darba dienas.